21 października 2021

Wzrok jest naszym najważniejszym zmysłem, dzięki któremu możemy poznawać świat i podziwiać jego niekończące się uroki. Jednak ten najważniejszy zmysł jest coraz częściej bardzo zaniedbywany. Problem ten dotyczy bardzo dużej części społeczeństwa, która potrafi nieustannie spędzać wiele godzin przed ekranami komputerów, tabletów, czy nawet telefonów — przez co uszkadzają swój wzrok.

Niestety takie sytuacje prowadzą później do wielu nieprzyjemnych sytuacji. A dlaczego? Bo ludzie bagatelizują stan swojego zdrowia, czego najlepszym przykładem jest to, że nie chodzą badać swojego wzroku regularnie… Taka jest szczera prawda. Przez taki stan rzeczy, wiele osób nie jest świadomych tego, czy z ich wzrokiem jest coś nie tak, lub czy wszystko jest w normie.

 

Kiedy należy udać się do okulisty?


Do lekarza okulisty powinniśmy się udać w momencie, gdy z naszym wzrokiem, lub oczami zaczyna dziać się coś nieprawidłowego i niepokojącego. Najlepszym przykładem jest tutaj nadmierne mrużenie oczu, bardzo częste mruganie, problemy z ostrością oraz widoczne zmiany w gałce ocznej. Przy takich objawach powinniśmy się udać do lekarza okulisty, jak najszybciej się da. Dlaczego? Ponieważ wszystkie wspomniane powyżej objawy, mogą być zwiastunem podstępnie rozwijającej się choroby narządu wzroku, o której nie mieliśmy żadnego pojęcia.

Taka sytuacja najlepiej obrazuje, dlaczego warto badać się regularnie. Szybkie wykrycie pojawiającej się choroby, da szansę na szybki powrót do zdrowia.

 

Kiedy nie wolno zwlekać z wizytą u okulisty?


Z wizytą u lekarza okulisty nie powinniśmy zwlekać, szczególnie gdy czujemy, że z naszym wzrokiem zaczyna dziać się coś złego. To, co powinno nas zaniepokoić, to przede wszystkim:

  • przekrwienie oka, 
  • podwójne widzenie,
  • zaburzenie pola widzenia, 
  • silne bóle oczodołu,
  • silne, uporczywe bóle w obrębie oczu,
  • uczucie suchych oczu, 
  • pieczenie i swędzenie,
  • częste zmęczenie oczu,
  • problemy z ostrością.

 

W jaki sposób okulista może nas uchronić?


Dzięki szeroko rozwiniętej technologii lekarz okulista, jest w stanie wykryć różne niepokojące zmiany, na dosyć wczesnym etapie rozwoju choroby. Gdy dolegliwość zostanie już wykryta przez specjalistę okulistyki, natychmiastowo zostaje wdrożone specjalistyczne leczenie, które pomoże w zwalczeniu choroby wzroku. 

Niestety, niejednokrotnie zdarzało się, że pacjenci przychodzili na wizytę zbyt późno, przez co, wdrożenie skutecznego leczenia stawało się bardzo trudne i czasochłonne — czasami bywało wręcz niemożliwe, ze względu na zbyt rozwiniętą chorobę.

 

 

Skorzystaj z usług naszego centrum, a uzyskasz bezpieczną i kompleksową opiekę. W naszej poradni okulistycznej wspólnie zajmiemy się leczeniem Twojego wzroku  — zaczniemy od podstawowej diagnozy, a skończymy na specjalistycznym leczeniu.

 

Pamiętaj, że dzięki regularnemu badaniu się, masz szansę uniknąć przykrych skutków dolegliwości.