Reumatologia

 

Reumatologia to dziedzina zajmująca się schorzeniami reumatologicznymi kości i stawów, a także ogólnoustrojowymi stanami zapalnymi tkanki łącznej. Reumatologia jest odpowiedzialna za diagnozowanie powyższych schorzeń, ich leczenie oraz profilaktykę.

O PORADNI

reumatolog chorzówW naszej poradni reumatologicznej diagnozujemy oraz leczymy schorzenia w obrębie układu kostnego człowieka. Skupiamy się na chorobach reumatycznych stawów, mięśni, tkanki łącznej i kości. Prowadzimy również działania profilaktyczne, by otoczyć troską Pacjentów niezależnie od wieku. Wbrew pozorom choroby reumatoidalne dotyczą coraz młodszej grupy wiekowej. Jeżeli zatem dokuczają Ci silne, nawracające bóle stawów, sztywność stawów, a utrzymanie w palcach przedmiotów sprawia Ci trudności, skontaktuj się z nami niezwłocznie.

 

CO LECZYMY

Nasza Poradnia Reumatologiczna specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń takich, jak:

  • Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)
  • Dna moczanowa
  • Schorzenia stawów
  • Schorzenia kręgosłupa
  • Choroby tkanki łącznej
  • Choroby mięśni
  • Zaburzenia w obrębie ścięgien i maziówek
  • Osteoporoza
  • Sarkoidoza
  • Fibromialgia

 

KIEDY WYBRAĆ SIĘ DO REUMATOLOGA

Na wizytę u reumatologa umów się, gdy pojawią się u Ciebie silne i nawracające bóle mięśniowe, stawowe oraz kostne. O tym, że wymagasz pomocy specjalisty może świadczyć ich charakter – lubią pojawiać się obustronnie, symetrycznie. Wielu Pacjentów odczuwa również dolegliwości ze strony jamy brzusznej, które nie są połączone z typowymi kłopotami jelitowymi. Kolejnym objawami są: utrzymujący się stan podgorączkowy, problemy z łapaniem i utrzymaniem przedmiotów w rękach, pogłębiające się trudności z poruszaniem się, a nawet obrzęk i podwyższona temperatura w miejscach dotkniętych chorobą.

Jeżeli opiekujesz się osobą starszą, wizytę u reumatologa warto wpisać w regularny grafik, gdyż zmiany te lubią się nasilać z wiekiem, a bez odpowiedniego leczenia, czy rehabilitacji, trudno je zatrzymać, czy odwrócić. Poradnia Reumatologiczna powinna być również regularnie odwiedzana przez osoby z genetycznymi predyspozycjami do reumatologicznych chorób układu kostno-stawowego.

 

JAK WYGLĄDA WIZYTA

Wizyta u lekarza rozpoczyna się od zebrania ważnego wywiadu. Warto się do niej przygotować, spisując objawy oraz dotychczas przyjmowane leki. Reumatolog przeprowadzi również badanie układu ruchu oraz tkanki łącznej. Jeżeli nie da ono jasnego obrazu, konieczne będzie przeprowadzenie badań dodatkowych, w tym laboratoryjnych. W momencie, gdy zostanie zdiagnozowana konkretna jednostka chorobowa, lekarz zainicjuje odpowiednie leczenie. Polega ono między innymi na: wykonaniu punkcji, iniekcjach, blokadzie, rehabilitacji, a w niektórych przypadkach skierowaniu na zabiegi chirurgiczne.

 

CHORZÓW – POLECANY REUMATOLOG

Pacjentów z terenu miasta Chorzów i sąsiednich miejscowości poszukujących sprawdzonego reumatologa zachęcamy do umówienia się na konsultację w naszej przychodni. Poradnia Reumatologiczna Chorzów współpracuje z wysoko wykwalifikowanymi specjalistami w dziedzinie reumatologii.