Poradnia POZ Chorzów

lekarz rodzinny poz chorzówMedycyna rodzinna – jak wskazuje na to nazwa – zajmuje się profilaktyką zdrowotną, diagnozowaniem i leczeniem wszystkich członków rodziny. Lekarz medycyny rodzinnej lub po prostu lekarz rodzinny na co dzień obejmuje kompleksową opieką zdrowotną zarówno dorosłych i jak dzieci. Zakres praktyki lekarza rodzinnego jest więc nieco szerszy, niż internisty, czy pediatry. Internista zajmuje się leczeniem tylko dorosłych pacjentów, podczas gdy  pediatra konsultuje wyłącznie dzieci. W swojej praktyce lekarz rodzinny diagnozuje i leczy najczęstsze schorzenia, które nie wymagają pogłębionej diagnostyki medycznej przy użyciu specjalistycznej aparatury medycznej, lub wizyty u lekarza specjalisty. W jednym i drugim przypadku lekarz rodzinny może kierować na takie badania i do takiego specjalisty.
W praktyce lekarz rodzinny jest lekarzem pierwszego kontaktu dla praktycznie wszystkich pacjentów odwiedzających poradnię POZ. Poradnia POZ Chorzów współpracuje z wysoko wykwalifikowanymi i doświadczonymi lekarzami rodzinnymi, dzięki czemu możemy zapewnić naszym Pacjentom opiekę medyczną na bardzo wysokim poziomie. Nasi lekarze rodzinni współpracują z działającymi przy poradni przychodniami specjalistycznymi, zapewniając tym samym szybką i skuteczną diagnostykę także w przypadkach wymagających pogłębionej diagnostyki medycznej i konsultacji ze specjalistą.

Czym zajmuje się lekarz rodzinny?

Lekarz rodzinny zapewnia kompleksową opiekę medyczną pacjentom niezależnie od wieku, co przekłada się na szereg działań, takich jak:

  • rozpoznawanie, diagnozowanie i leczenie schorzeń,
  • świadczenie konsultacji w zakresie leczenia oraz profilaktyki zdrowia,
  • zarządzanie indywidualnym, całościowym podejściem do Pacjenta,
  • długotrwała opieka medyczna nad pacjentem,
  • cykliczne prowadzenie Pacjentów ze zdiagnozowanymi ostrymi i przewlekłymi chorobami,
  • promowanie zdrowego stylu życia.

 

Jak przebiega wizyta u lekarza rodzinnego?

Wizyta u lekarza rodzinnego polega na przeprowadzeniu przez niego szczegółowego wywiadu medycznego i wykonaniu podstawowych badań (możliwe jest zlecenie przez lekarza wykonania dodatkowej diagnostyki laboratoryjnej). Ważne jest to, aby udając się do lekarza rodzinnego, zabrać ze sobą historię choroby (jeżeli taką mamy), która może ułatwić i skrócić proces diagnostyczny i leczniczy. Pamiętajmy o tym, że szczerość względem lekarza oraz stosowanie się do jego zaleceń, są kluczowymi elementami, które mogą wpłynąć na sukces w procesie leczenia. Dbajmy o swoje zdrowie i naszej rodziny.

Lekarz rodzinny – konsultacje Poradnia POZ Chorzów

Pacjentów poszukujących poradni medycyny rodzinnej zapraszamy do skorzystania z oferty POZ Chorzów. Nasza Poradnia współpracuje z zespołem wykwalifikowanych lekarzy rodzinnych, którzy pozostają do dyspozycji Pacjentów każdego dnia. Lekarz rodzinny przyjmuje po wcześniejszej rejestracji. Konsultacje są refundowane w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Rejestracja

Nie czekaj dłużej. Zapisz się do naszej poradni. Wszelkich informacji udzieli rejestracja pod nr tel +32 348 18 61