Badanie OCT

badanie oct oka chorzów
Badanie OCT to optyczna koherentna tomografia dna oka. Przychodnia w Chorzowie dysponuje nowoczesnym sprzętem, który pozwala na wykonanie kompleksowego badania, umożliwiającego dokładną ocenę narządu wzroku. W odróżnieniu od innych metod diagnostycznych, pozwalających na ocenę jedynie obrazu powierzchni oka, badanie OCT pozwala uzyskać dokładny model przekroju siatki i pomiar grubości siatkówki.

Badanie OCT  w Chorzowie skierowane jest do osób, potrzebujących szczegółowej diagnostyki. Przeprowadzając diagnostykę, okulista uzyskuje dobrą widoczność przedniej i tylnej części gałki ocznej wraz z plamką żółtą. Takie działanie pozwala uzyskać dobry obraz stanu oka i określić ewentualne nieprawidłowości narządu wzroku. OCT oka to bezinwazyjna metoda badania, która świetnie zastępuje angiografię fluoresceinową. 

Tomografia oka – jak wygląda badanie OCT?

Badanie OCT, czyli tomografia oka, to nowoczesna metoda diagnostyczna, w której wykorzystuje się skaning optyczny. Pacjent siada naprzeciw aparatu diagnostycznego, a okulista poprosi go o oparcie brody na specjalnej podpórce. Pacjent powinien pozostać nieruchomo w czasie, gdy lekarz obserwuje na ekranie urządzenia dno oka i rejestruje przekrój wybranych elementów. Samo badanie jest bardzo szybkie i przebiega całkowicie bezboleśnie i bezinwazyjnie.

OCT oka – zapraszamy do skorzystania z naszych usług w Chorzowie

Badanie OCT w poradni w Chorzowie przeprowadzamy, zachowując pełne względy bezpieczeństwa. Metoda wyróżnia się wyjątkową precyzją i pozwala wykryć różne zaburzenia w zakresie narządu wzroku. OCT stosowane jest najczęściej do wykrywania jaskry, zwyrodnień plamki żółtej czy zmian w grubości siatkówki. Dzięki tomografii oka możliwa jest dokładna ocena uszkodzeń i postępu choroby, co pozwala na szybsze podjęcie leczenie i przygotowanie terapii, dostosowanej do pacjenta.

W celu umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu pod numer 32 632 02 40.