Ginekologia

 

O PORADNI

ginekolog chorzówW naszej poradni ginekologicznej otaczamy kobiety pełną opieką lekarską w zakresie rozpoznania, diagnostyki oraz leczenia schorzeń ginekologicznych. Wykonujemy szereg badań, mających na celu sprawne wychwytywanie zmian patologicznych – USG dopochwowe oraz przez powłoki brzuszne, USG piersi, USG położnicze oraz cytologię.

Zapraszamy kobiety w każdym wieku. Młodym pacjentkom wdrażamy program profilaktyczny, który pozwala na właściwą troskę o zdrowie intymne. Przyszłe mamy zachęcamy do powierzenia nam prowadzenia ciąży na każdym jej etapie, również wtedy, gdy jest ona zagrożona.
Natomiast kobiety w wieku menopauzalnym zachęcamy do dalszej dbałości i kontroli zdrowia intymnego, ze szczególnym uwzględnieniem monitoringu ewentualnych zmian onkologicznych.

Nasza poradnia ginekologiczna wyposażona jest w wysokiej klasy sprzęt medyczny oraz komfortowy gabinet, który jest miejscem przyjaznym, do którego z przyjemnością będziesz wracać, by świadomie dbać o swoje zdrowie i życie.

 

CO LECZYMY

Ginekologia jest dziedziną medycyny zajmującą się profilaktyką i leczeniem żeńskiego układu płciowego. W ramach swojej specjalizacji nasza poradnia ginekologiczna leczy:

  • Stany zapalne pochwy
  • Zaburzenia miesiączkowania
  • Klimakterium
  • Prowadzenie ciąży
  • Opieka nad kobietą w okresie połogu
  • Wady macicy
  • Leczenie laparoskopowe i histeroskopowe
  • Choroby żeńskiego układu płciowego
  • Niepłodność
  • Antykoncepcja

 

KIEDY WYBRAĆ SIĘ DO GINEKOLOGA

Na pewno nie czekaj, aż objawy przybiorą na sile i będą dla Ciebie trudne do zniesienia.
Jeżeli zauważysz u siebie coś niepokojącego (np. nadmierne krwawienia, brak miesiączki, bóle w podbrzuszu, ból piersi, świąd, pieczenie, upławy), zadzwoń do nas i umów się na konsultację. Im szybciej uchwycimy zmiany, tym szybciej pozbędziesz się niechcianej dolegliwości.

Jeżeli natomiast wszystko jest dobrze, wystarczy, że umówisz się na wizytę raz na pół roku. Rekomendujemy taką częstotliwość, gdyż doskonale wiemy, jak ważna jest profilaktyka. Doświadczenie pokazuje nam każdego dnia, że wiele kobiecych chorób rozwija się podstępnie, bezobjawowo.

Wybierz się do ginekologa również wtedy, kiedy planujesz ciążę lub już w niej jesteś. Poprowadzimy Was w tym wyjątkowym okresie, dbając o zdrowie zarówno mamy, jak i maluszka.

Odwiedź ginekologa również wtedy, gdy potrzebujesz właściwej metody antykoncepcji, którą pomożemy Ci dobrać tak, aby doskonale zgrała się z Twoim organizmem.

 

JAK WYGLĄDA WIZYTA

To, jak przebiega wizyta u ginekologa uzależnione jest od tego, z jakim problemem się udajemy do lekarza. Wizyta kontrolna, zalecana przynajmniej dwa razy do roku polega na badaniu narządów rodnych, piersi oraz zebraniu standardowego wywiady. Aby mieć właściwy obraz stanu zdrowia Pacjentki, rekomendujemy wykonanie cytologii oraz USG. Na tej podstawie możemy porównać obraz z poprzednich spotkań i bezpiecznie ocenić, czy zdrowie Pacjentki nie jest zagrożone.

Jeżeli natomiast wizyta wiąże się z kontynuacją leczenia konkretnej jednostki chorobowej, jej przebieg jest uwarunkowany typem schorzenia i omawiany jest każdorazowo indywidualnie z Pacjentką.

Podczas doboru antykoncepcji, wizyta łączy w sobie elementy standardowej konsultacji z wywiadem, który pozwala na ustalenie wygodnej, bezpiecznej i komfortowej metody antykoncepcji.

 

CHORZÓW – POLECANY GINEKOLOG

Ginekologia jest dziedziną szczególną… Podczas gdy jedne pacjentki traktują wizytę u ginekologa jak rutynowe badanie, inne bardzo się wstydzą. Dlatego Panie często polecają sobie zaufanych ginekologów – specjalistów, przy których nie czują skrępowania. Taki ginekolog współpracuje z naszą Przychodnią Chorzów. Serdecznie zachęcamy do umówienia się na konsultację.